Wolfgang Muthspiel

| Austria

 

Wolfgang Muthspiel – kitarr

ECM artist

27. aprill 2019

laupäev | kell 19.00

ERMi silla ala

Eesti Rahva Muuseum, A-uks
Muuseumi tee 2, Tartu

TJC Kuldne Sari

Maailma tippartistid kord kuus ERMis!
Piletihinna sees puuviljad ja tervitusjook!
Piletid eelmüügis Piletilevis alates 2. aprillist.

Kontserdini on jäänud

päeva

:

tundi

:

minutit

:

sekundit

ECM artist ja rahvusvaheliselt hinnatud kitarrist Wolfgang Muthspiel on muusikaline kameeleon, kes oma meisterlikkuses kombineerib klassikat, bluusi ja biitellikke vaibe kaotamata hetkekski kontrolli tehnika ja isikliku loomenäo üle.

Soolomängu kunst on Austria kitarristile ja heliloojale Wolfgang Muthspielile lähedane olnud juba sellest hetkest peale, mil ta oma teekonda jazzi ja improviseeritud muusika vallas alustas. The New Yorker nimetab teda “kaasaegse jazz-kitarristide põlvkonna üheks säravaimaks täheks”. The London Times ütleb, et “Muthspiel kombineerib veatuseni viimistletud pillimängutehnikat väsimatu muusikalise kujutlusvõimega, mis ammutab insipratsiooni samavõrd tõenäoliselt nii Bachist, bluusist kui ka The Beatles’ist”.

Muthspiel on klassikalise muusika haridusega artist ning kuulub plaadifirma ECM koosseisu. Ta veetis viisteist aastat Bostonis ja New Yorgis, nüüd elab Viinis ja töötab Baseli Muusikakõrgkoolis professorina. Ta on andnud bändijuhina välja üle kahekümne plaadi, esimeseks 1985. aastal ilmunud “Duo Due Schneetanz” ja seni viimaseks 2018. aasta “Where The River Goes”.

Pärast pikka rida pidevalt muutuvate koosseisudega projekte on sooloformaat saanud Muthspielile oluliseks pidepunktiks; sellest on saanud omamoodi laboratoorium uute ideede katsetamiseks, keskkond iseenda arendamiseks ja koht, kus erinevad muusikavoolud – jazzimprovisatsioon, laulja-laulukirjutaja lähenemisviis ja mänguline elektrooniliste vahendite kasutamine – voolavad loomulikul moel üheskoos. Oma soolokavas esitab ta algupärast loomingut ja improviseerib ka standardite põhjal, kasutades selleks nii klassikalist akustilist kitarri kui ka elektrilist, lisaks veel oma häält, erinevaid luupereid ja muid elektroonilisi seadmeid.

Saksa päevaleht Süddeutsche Zeitung võtab Muthspieli muusika kokku nii: „ainus muutumatu aspekt Muthspieli loomingu juures on pidev muutumine ise“.

wolfgangmuthspiel.com

Tavapilet 20€
Sooduspilet 15€ (kehtib õpilastele, tudengitele, invaliididele, pensionäridele ja alla 7-aastastele lastele dokumendi ettenäitamisel).
Piletid saadaval Piletilevis ja kohapeal ERMi Piletilevi punktis enne kontserdi algust.
Istekohad asetsevad ümarate laudade ääres. Lauad on nummerdatud, istekohad ei ole nummerdatud.

Sissepääs: A-uks (Muuseumi tee poolne sissepääs).
Toitlustus: kontserdi ajal ERMi silla alal. Puuviljad ja tervitusjook on piletihinna sees.
Kontserdi kestvus: kahes osas vaheajaga, kokku umbes 2 tundi.
Ligipääs ratastooliga: JAH

2019. aastal toob uus Tartu Jazzklubi (TJC) “Kuldne sari” Eesti Rahva Muuseumisse maailma tippmuusikud. Sündmused leiavad aset üks kord kuus ERMi avaral silla alal. Toimumisaeg on neljapäeviti või laupäeviti algusega kell 19.00. Kontserte saab nautida laudadega saalis koos suupistete ja joogiga. Piletid on saadaval Piletilevis.

 

“Ühendasime vana hea jazziklubi formaadi tõeliste maailma elavate legendide kontsertidega ja sellest sündis “TJC Kuldne sari”. Harukordsed kontserdid ERMi silla alal koos suupistetega mugavalt laua ääres istudes on minu arvates üks suurepärasemaid viise väärikaks ajaveetmiseks. Iga kontsert on kordumatu, see tähendab unikaalset elamust! Olen väga tänulik kõigile toetajatele ja partneritele, kellega koostöös see sari teoks saab.”

Oleg Pissarenko
TJC “Kuldse sarja” peakorraldaja

Tartu Jazzklubi : Võtkem tassike jazzi!

Rõõm Sind siin näha!

Meil on väga hea meel, et külastad meie kodulehte! Kui soovid olla alati kursis meie sündmustega, telli uudiskiri!

Sinu isikuandmed on heades kätes - me ei jaga neid kellelegi ja kui soovid, saad ühe klikiga uudiskirjast loobuda.

Võtkem tassike jazzi!

Sinu tellimus on õnnestunud!

Share This