Studnitzky

“KY”

| Saksamaa

Sebastian Studnitzky – trompet, klaver, elektroonika

23. märts 2019

laupäev | kell 19.00

ERMi silla ala

Eesti Rahva Muuseum, A-uks
Muuseumi tee 2, Tartu

TJC Kuldne Sari

Maailma tippartistid kord kuus ERMis!
Piletihinna sees puuviljad ja tervitusjook!
Piletid eelmüügis Piletilevis.

Kontserdini on jäänud

päeva

:

tundi

:

minutit

:

sekundit

Saksamaa kaasaegse jazzi üks juhtfiguure, IDeeJazzi ja Jazzkaare publiku lemmikute hulka kuuluv multiinstrumentalist ja Dresdeni Muusikaülikooli professor Sebastian Studnitzky jõuab Tartusse, et anda ERMi avaral silla alal üks eriline kontsert.

Sebastian Studnitzky on saksa multiinstrumentalist ja helilooja. KY tähistab Studnitzky mitmekülgset muusikaprojekti, mis on ühtaegu minimalistlik, ent samas paljukihiline. Erinevalt tema varasemast, orkestraalsest projektist MEMENTO, mis tõi talle ECHO jazziauhinna, ammutab KY esteetilisi mõjusid hoopis elektroonilisest muusikast ja esineb väikse instrumentaalansambli kujul.

4-aastaselt trompetit ning 8-aastaselt klaverit mängima hakanud Studnitzky õppis Stuttgarti Riiklikus Muusikakõrgkoolis ja kolis seejärel Ameerika Ühendriikidesse, kus ta lõpetas Berklee Muusikakolledži filmimuusika alal. Praegu töötab Studnitzky professorina Carl Maria von Weberi nimelises Dresdeni Muusikakõrgkoolis, edendades seal oma kaasaegset ning avatud lähenemist jazzmuusikale. Just seal kohtus ta esimest korda trummar Tim Sarhani ja kitarrist Laurenz Karsteniga. Mõlema mängimisstiil on mõjutatud minimalistlikust techno-muusikast ning panustab seeläbi KY elektroonilisse kõlapilti.

2017. aastal ilmunud albumi “KY organic” produtseeris Studnitzky koos oma kauaaegse muusikalise koostööpartneri Paul Kleberiga RecPublica salvestusstuudios, mis asub sügaval Poola maapiirkonnas. Stuudio kauge ja eraldatud asukoht olid albumi valmimisel üliolulised, võimaldades täielikku eemaldumist Studnitzky rahvusvahelistest kontserttuuridest ning kodulinn Berliini pidevast suminast. Tema avatud meel ja eklektiline taust on võimaldanud tal ühendada minimalistlikku techno-tunnetust keeruka häältejuhtimise, innuka jazziimporvisatsiooni ja indie-popilike harmooniatega. Tulemus on ühtaegu rütmiline, mõtisklev ja romantiline. Veelgi märkimisväärsemaks teeb albumi see, et kõik selle elemendid on lindistatud akustilisel kujul.

Kuulates Studnitzky viimaste aastate loomingut, on selge, et “KY Organic” on osa suuremast kunstilisest rännakust täiusliku žanrite-vahelise keemia ning vastastikuse rikastamise poole. Studnitzky on KYga suutnud luua ainulaadse stiili, mida iseloomustab tasakaal kaasaegse ning ajatu vahel.

studnitzky.de

Tavapilet 20€
Sooduspilet 15€ (kehtib õpilastele, tudengitele, invaliididele, pensionäridele ja alla 7-aastastele lastele dokumendi ettenäitamisel).
10-kohaline laud 180€ (kehtib täispiletite korral).
Piletid saadaval Piletilevis ja kohapeal ERMi Piletilevi punktis enne kontserdi algust.
Istekohad asetsevad 10-kohaliste laudade ääres. Lauad on nummerdatud, istekohad ei ole nummerdatud.

Sissepääs: A-uks (Muuseumi tee poolne sissepääs).
Toitlustus: kontserdi ajal ERMi silla alal. Puuviljad ja tervitusjook on piletihinna sees.
Kontserdi kestvus: kahes osas vaheajaga, kokku umbes 2 tundi.
Ligipääs ratastooliga: JAH

2019. aastal toob uus Tartu Jazzklubi (TJC) “Kuldne sari” Eesti Rahva Muuseumisse maailma tippmuusikud. Sündmused leiavad aset üks kord kuus ERMi avaral silla alal. Toimumisaeg on neljapäeviti või laupäeviti algusega kell 19.00. Kontserte saab nautida laudadega saalis koos suupistete ja joogiga. Piletid on saadaval Piletilevis.

 

“Ühendasime vana hea jazziklubi formaadi tõeliste maailma elavate legendide kontsertidega ja sellest sündis “TJC Kuldne sari”. Harukordsed kontserdid ERMi silla alal koos suupistetega mugavalt laua ääres istudes on minu arvates üks suurepärasemaid viise väärikaks ajaveetmiseks. Iga kontsert on kordumatu, see tähendab unikaalset elamust! Olen väga tänulik kõigile toetajatele ja partneritele, kellega koostöös see sari teoks saab.”

Oleg Pissarenko
TJC “Kuldse sarja” eestvedaja

Tartu Jazzklubi : Võtkem tassike jazzi!

Rõõm Sind siin näha!

Meil on väga hea meel, et külastad meie kodulehte! Kui soovid olla alati kursis meie sündmustega, telli uudiskiri!

Sinu isikuandmed on heades kätes - me ei jaga neid kellelegi ja kui soovid, saad ühe klikiga uudiskirjast loobuda.

Võtkem tassike jazzi!

Sinu tellimus on õnnestunud!

Share This