IDeeJazz 2018

Laura & W

| Eesti

 

Laura Põldvere – vokaal, looperid
Villu Veski – saksofonid, löökpillid, elektroonika

9. november 2018

reede | kell 22.30

B-fuajee

Eesti Rahva Muuseum
Muuseumi tee 2, Tartu

Kontserdini on jäänud

päeva

:

tundi

:

minutit

:

sekundit

”W-ga koos musitseerimine on ääretult põnev ja paneb mul endal silme ees filmistseenid jooksma. Me rändame maffiahõngulisest Sitsiiliast kargesse Norra mägikülla ja sealt vabrikusuitsusest Londoni äärelinnast IDeeJazzi lavale. Eriliselt meeldib mulle see, et me oleme hirmuvabalt mängulised ja iga kord viib muusika uude kohta. No plans!’’ – Laura

Villu Veski ja Laura Põldvere ühendavad oma loomingus varasema pärimusmuusika-, popmuusika-, vabaimprovisatsiooni- ja põhjamaise helikeele kogemused kaasaegse jazzi kõlapildiga. Nende rahvamuusika töötlused ja originaallooming on alati kaalutletud ja viimistletud, et tuua esile just sõnumit, mida tekst endas kätkeb. Laura & W on oma loomingusse põiminud romantismiajastu ja Skandinaavia jazzi elemente, millele on lisandunud elektroonilise jazzi tunnetus.

Duos Laura & W musitseerivad kaks silmapaistvat eesti muusikut – laia haardega jazzmuusik ja saksofonist Villu Veski ning mitmekülgse stiilipaletiga lauljanna Laura Põldvere.

Koosseis sündis 2016. aasta kevadel ideest astuda koos üles festivalil Juu Jääb. Ajendiks sai tõik, et vaatamata ühistele muusikalistele huvidele ei ole Laura ja Villu kunagi varem koostööd teinud. Duo tantsulise programmi stiilipiirid jooksevad diskost jazziliku elektroonikani.

Mänguline ja julgelt eksperimenteeriv tandem ei karda maitsepiire degusteerida. Improvisatsioonidest sündivad rännakud haaravad nii jahedamaid moevälju kui ka tuliseid tantsubiite.

Duo on esinenud paljudel festivalidel – nii jazzfestivalidel nagu Kaunas Jazz või Jazzkaar kui ka stiilipiire ületavatel festivalidel nagu Juu Jääb 2018 ning Tallinna Disainiöö Festival (projektiga Human Cities).

Laura tähelend sai alguse 2005. aastal looga “Moonwalk”, mis esindas Eestit ka Eurovisiooni lauluvõistlusel. Möödunud aastal osales lauljanna taas Eurovisiooni laval, esitades koos Koit Toomega pala “Verona”. Jazzisõpradele on tuntud ka Laura vürtsikad vabaimprovisatsiooni etteasted – olgu siis koos Han Bennikuga, Carrot Lights trioga või improvisatsiooniorkestriga. Ta on avaldanud jazzalbumid koos Joel Remmeli ja Tõnu Naissoo trioga.

Eesti jazzi arengusse võimsalt panustanud muusik Villu Veski on tuntud eelkõige saksofonistina, kuid tema energial ei tundu olevat piire – stiiliülese kohanejana on ta ühtlasi andekas helilooja-arranžeerija ning tema tuntuim koosseis Põhjala Saarte Hääled on esinenud paljudes riikides. Villu Veski eestvedamisel toimub Muhu saarel 1997. aastast populaarne tulevikumuusika festival Juu Jääb.
Kahe muusiku mängulustist sündinud koostöö lubab positiivseid muusikalaenguid ja kindlasti ka haaravaid võnkeid tantsupõranda täitmiseks.

Rohkem infot IDeeJazzi kodulehel: 2018.ideejazz.ee/tartu/laura-w

 

Pilet 10€, müügil Piletilevis ja ERMi A- ja B-sissepääsu kassas.

Istekohtade broneerimine: EI

Sissepääs: B-uksest
Ligipääs ratastooliga: JAH

Tartu Jazzklubi : Võtkem tassike jazzi!

Rõõm Sind siin näha!

Meil on väga hea meel, et külastad meie kodulehte! Kui soovid olla alati kursis meie sündmustega, telli uudiskiri!

Sinu isikuandmed on heades kätes - me ei jaga neid kellelegi ja kui soovid, saad ühe klikiga uudiskirjast loobuda.

Võtkem tassike jazzi!

Sinu tellimus on õnnestunud!

Share This